طراحی داخلی منزل با شیوه های کم هزینه

هر فردی علاقمند به داشتن یک خانه زیبا و شیک می باشد. اما تغییرات و بازسازی های اساسی و بزرگ نیازمند هزینه های بسیار می باشد. شاید شما به لحاظ مالی بودجه کافی برای ایجاد این تغییرات را نداشته باشید. یا به علت سکونت در یک خانه استیجاری امکان بازسازی و تغییرات پر هزینه را نداشته باشید. بهتر است بدانید که زیبایی و شیک بودن همیشه نیازمند به بودجه و صرف هزینه های بسیار بالا نیست. و گاهی مواقع می توان با یک تغییر کوچک ، افزودن یک اکسسوری ساده و یا جا به جایی وسایل می توان تغییرات بسیار بزرگ و قابل توجهی را در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید. در این مطلب 10 ایده طراحی داخلی منزل مقرون به صرفه و ارزان قیمت ارائه شده است که می توانند الهام بخش شما باشند. تمام این ایده ها برای طراحی داخلی منزل بسیار ساده و کم هزینه هستند ، اما می توانند تغییرات قابل توجهی را در محیط زندگی شما ایجاد کنند.

طراحی داخلی منزل

1- استفاده از رنگ سفید در ورودی منزل : 

امکان دارد شما به راهروی ورودی منزل توجهی نداشته باشید. اما بایستی بدانید که ورودی منزل یکی از مهم ترین بخش های خانه محسوب می شود. استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون ورودی منزل موجب ایجاد فضایی زیبا می شود که به هنگام ورود مهمانان آنان را به داخل منزل دعوت می کند. و به محض ورود آنان به خانه ، آن ها را تحت تاثیرات مثبت قرار می دهد. برای این کار تهیه مبلمان جدید و سفید رنگ ضرورت ندارد. شما می توانید لوازم موجود در ورودی منزل را به رنگ سفید تغییر داده و با شیوه ایی ساده و مقرون به صرفه به هدف خود دست یابید.

طراحی داخلی منزل

2- استفاده از فضای زیر کابینت ها : 

استفاده از کابینت های بسته و یا قفسه های باز و یا شلف های دیواری تفاوتی در ایجاد تغییرات ندارد. بلکه شما می توانید با استفاده از چند میله و یا چند قلاب به بهترین شکل ممکن از فضای زیر کابینت های بالایی آشپزخانه استفاده نمایید و آن را تبدیل به فضایی کاربردی کنید. هم چنین می توانید درب شیشه ها و قوطی ها را به زیر کابینت ها پیچ کرده و به این شکل شیشه ها را در فضای زیر کابینت ها قرار دهید. این شیوه بسیار مقرون به صرفه می باشد و دکوراسیون خاص و متفاوتی را برای آشپزخانه شما به ارمغان خواهد آورد.

طراحی داخلی ارزان قیمت خانه

3- در مقابل درب ورودی فضای سبز ایجاد کنید :

شما می توانید در بیرون از خانه دقیقا در کنار درب ورودی ، از گیاهان سبز و زنده استفاده نمایید. و این درب های بزرگ ، سرد و سنگین را تبدیل به عناصری زیبا و دلنشین کنید. علاوه بر این گیاهان سبز در هر زمان و هر مکانی زیبایی و ویژگی هایی خود را حفظ می کنند. در حقیقت اگر بودجه ایی را به خرید گیاهان اختصاص دهید مطمئن باشید که ضرر نخواهید کرد.

طراحی داخلی ارزان قیمت خانه

4- جلا دادن کفپوش های قدیمی : 

یکی دیگر از ایده های مقرون به صرفه برای طراحی داخلی منزل ، جلا دادن کفپوش های قدیمی است. با این کار نه تنها کف پوش های قدیمی نسبت به قبل زیبا تر می شوند ، بلکه طول عمر آن ها نیز افزایش خواهد یافت.

طراحی داخلی ارزان قیمت خانه

5- استفاده از رنگ های جسورانه مانند مشکی :

در صورتی که منزل شما دارای شومینه می باشد و مرتبا از آن استفاده می کنید ، به احتمال زیاد بخشی از آن به علت دود تولید شده از شومینه سیاه شده است. به همین دلیل بهتر است برای ایجاد فضایی با ظاهر بسیار زیبا تر و جذاب تر ، فضای داخل شومینه را به طور کامل به رنگ سیاه رنگ آمیزی کنید.

طراحی داخلی منزل با شیوه های کم هزینه


حتما ببینید : زیباترین و مد روز ترین رنگ برای دکوراسیون داخلی در سال 2019


6- استفاده از رنگ های زنده در طراحی داخلی منزل :

در صورتی که از قدیمی بودن و کوچک بودن آشپزخانه خود خسته شده اید ، اما برای بازسازی آن با عدم بودجه کافی مواجه هستید. بهترین راه برای شما استفاده از رنگ های زنده می باشد. شما می توانید تنها با استفاده از چند قوطی رنگ رنگ های زنده و درخشان را به آشپزخانه خود بیفزایید و به این مکان ظاهری کاملا جدید و زیبا ببخشید.

طراحی داخلی منزل با شیوه های کم هزینه

7- طراحی کتابخانه :

وجود یک کتابخانه در هر خانه ایی ضرورت دارد. به این علت که وجود کتابخانه شما را تشویق به مطالعه و کتاب خواندن می کند. بدون شک در صورت داشتن کتابخانه ایی پر از کتاب ، ترغیب به مطالعه کتاب ها خواهید شد. هم چنین تهیه مبلمان دیگری که به اندازه کتابخانه به خانه زیبایی ببخشد کار سخت و دشواری است. ساخت یک کتابخانه در منزل هزینه گزافی را شامل نمی شود. و حتی خود شما می توانید بدون کمک نجار و طراح داخلی و تنها با استفاده از متریال ساده و ارزان قیمت یک کتابخانه ساده بسازید.

طراحی داخلی منزل با شیوه های کم هزینه

8- جعبه ها و استیکر های رنگی : 

یکی دیگر از ایده های مقرون به صرفه برای طراحی داخلی منزل استفاده از جعبه ها و استیکر های رنگی می باشد. جعبه های رنگی می توانند به شلف ها و طبقات ساده و غیر قابل استفاده ، کاربردی جدید ببخشند. شما می توانید با استفاده از استیکر ها و برچسب ها به هر بخش از خانه به هر اندازه که می خواهید رنگ جدید بیفزایید.

ایده های مقرون به صرفه طراحی داخلی منزل

9- استفاده از مبلمان مدولار و خلاقانه :

قرار دادن جعبه های چوبی ساده در کنار یک دیگر موجب ایجاد ترکیب های متفاوت و خلاقانه خواهد شد. این جعبه های چوبی ، بسیار ساده هستند و شما خود به تنهایی نیز می توانید آن ها را بسازید. شما می توانید از این جعبه ها ه عنوان میز تلویزیون ، جا کفشی ، کتابخانه ، قفسه های دیواری و یا هر وسیله دیگری استفاده نمایید و با رنگ های و چیدمان های جدید ، کاربردی متفاوت و منحصر به فرد به آن بخشید.

ایده های مقرون به صرفه طراحی داخلی منزل

10- ایجاد فضایی گرم در اتاق نشیمن : 

استفاده از چند کوسن رنگی ، یک رو انداز زیبا و یا یک پاف نرم و راحت یکی دیگر از ایده های مقرون به صرفه و ارزان قیمت برای طراحی داخلی منزل می باشد. این عناصر ساده می توانند منجر به ایجاد فضایی بسیار شیک و زیبا در اتاق نشیمن شوند. تا شما زمان لذت بخش تری را در این مکان سپری کنید.

ایده های مقرون به صرفه طراحی داخلی منزل


این مطلب را هم ببینید :

مستند سد هوور – طراحی و ساخت یکی از سنگین‌ترین و بلندترین سدهای جهان