دکوراسیون اتاق خواب مستر

یکی از فضا های مهم خانه های معاصر ، اتاق خواب مستر می باشد. این فضا به عنوان بزرگ ترین اتاق خانه محسوب می شود و تقریبا هر آپارتمان لوکس و مدرنی دارای اتاق خواب مستر می باشد. این اتاق خواب متعلق به زوج های جوان یا والدین یک خانواده است. اتاق خواب مستر ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارد که آن را از سایر اتاق ها متمایز می سازد. در مجموع اتاق خواب مستر باید به اندازه ایی بزرگ باشد که در آن امکان قرار دادن یک تخت خواب دو نفره ، دو میز پاتختی ، چندین کمد و یک میز آرایش وجود داشته باشد. در هر حال ، علاوه بر مساحت اتاق خواب ، اصول طراحی دکوراسیون تمامی اتاق های مستر یکی می باشد. در این مطلب با ایده های دکوراسیون اتاق خواب مستر آشنا خواهید شد.

اتاق خواب مستر

1- طراحی دکوراسیون اتاق مستر به سبک کلاسیک :

در صورتی که علاقمند به سبک کلاسیک هستید می توانید آزادانه و بدون نیاز به یک طراح و معمار داخلی دکوراسیون و چیدمان اتاق خود را به سبک کلاسیک انجام دهید. اما بایستی در زمان انتخاب و چیدمان لوازم اصولی را رعایت کنید. به این صورت که ست های تخت خواب ، میز پاتختی و مبل خود را متناسب با رنگ دیوار ، پرده و فرش انتخاب کنید.

اتاق خواب مستر

2- انتخاب آباژور ، کوسن و لوستر متناسب : 

در صورتی که جزئیات برای شما بسیار اهمیت دارد بایستی آباژور ، کوسن و لوستر را  متناسب با هم انتخاب نمایید تا هارمونی در دکوراسیون اتاق ایجاد شود.

اتاق خواب مستر

3- استفاده از پارتیشن :

در بیشتر طراحی های مدرن اتاق مستر ، یک پارتیشن در ابتدای فضا قرار می گیرد و تخت خواب در پشت آن جای می گیرد. این ایده مناسب فضا های بزرگ می باشد. که شما نمی دانید تخت خواب خود را به کدام قسمت تکیه دهید ، به همین علت ایجاد یک پارتیشن کمک بسیاری به شما خواهد نمود. یکی دیگر از مزایای پارتیشن ها محدود کردن دید مستقیم از فضای بیرون به داخل اتاق خواب می باشد. که در صورت تمایل می توانید فضای مجاور آن ها را به کمد های خود اختصاص دهید.

اتاق خواب مستر

4- ایجاد یک دکور زیبا در فضای بالای تخت خواب : 

یکی دیگر از ایده های طراحی اتاق مستر این است که می توان از فضای بالای تخت به عنوان یک دکور زیبا بهره برد. به این صورت که با کمی عقب نشینی در بخشی از دیوار پشت تخت خواب می توان فضای مناسبی را برای قرار دادن لوازم دکوراتیو ایجاد نمود. هم چنین تعبیه نورپردازی مناسب نیز تاثیر بسیاری در زیبا تر شدن این دکور دارد.

اتاق خواب مستر

5- تعبیه نور مخفی در دیوار پشت تخت خواب :

اکثر افراد علاقمند به تعبیه نور مخفی در دیوار پشت تخت خواب خود هستند. این نورپردازی در بیشتر طراحی های مدرن امروزی به چشم می خورد. این نور می تواند نقش چراغ خواب های سابق را نیز ایفا کند.

طراحی اتاق خواب مستر

6- نورپردازی فضای زیر تخت خواب : 

از دیگر ایده های طراحی اتاق خواب مستر ، نورپردازی فضای زیر تخت خواب می باشد. استفاده از نور مخفی در حاشیه فضای زیر تخت خواب می تواند بسیار برازنده باشد. اگر قصد دارید یک اتاق خواب مستر خاص داشته باشید این ایده بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

طراحی اتاق خواب مستر

7- میز های پاتختی مدرن : 

امروزه میز های پاتختی در انواع مختلف و به سبک های مدرن وجود دارند و به جز ثابتی از تخت خواب تبدیل شده اند. این میز ها به شکل صفحه ایی در فضای پشت تخت خواب تعبیه می شوند و بسیار ایده آل هستند.

طراحی اتاق خواب مستر

8- تخت خواب مدرن : 

این روز ها تخت خواب های مدرن با ارتفاع کم ساخته می شوند و حتی برخی از آن ها هم سطح کفپوش به نظر می رسند. این مدل تخت خواب ها ظاهر بسیار شیک و خاصی دارند و با ظاهر خود می توانند فضای خاص و متفاوتی را در اتاق خواب شما ایجاد کنند.

طراحی اتاق خواب مستر

9- مجزا ساختن فضای خواب از سایر قسمت های اتاق با استفاده از پله : 

شما می توانید با استفاده از چند پله فضای خواب خود را از سایر بخش های اتاق مجزا سازید.

طراحی اتاق خواب مستر

10- تعریف تخت خواب در ترکیب با دکوراسیون :

یکی دیگر از ایده های طراحی اتاق خواب مستر ، تعریف تخت خواب در ترکیب با دکوراسیون اتاق می باشد. به این معنا که در صورت داشتن فضای کافی بهتر است تمامی وسایل و دکوراسیون مورد نظر را به صورت سفارشی طراحی و اجرا کنید. به عنوان مثال می توانید تخت خواب اتاق را به شکل مدرن و به صورت سفارشی طراحی و اجرا کنید.

طراحی داخلی اتاق مستر

11- کمد های دیواری : 

در حال حاضر کمد ها به شکلی خاص و مدرن طراحی و ساخته می شوند. طراحی یک کمد زیبا به گونه ایی صورت می گیرد که موجب از بین رفتن یکپارچگی فضای اتاق نشود و در کنار پارتیشن ها به صورت یکپارچه به نظر می رسند.

طراحی داخلی اتاق مستر

12- کشو های مخفی در کمد : 

یک کمد می تواند به گونه ایی طراحی شود که در داخل آن چندین کشو وجود داشته باشد. که در هنگام باز کردن درب کمد قابل بیرون کشیده شدن و استفاده هستند.


حتما ببینید : اصول انتخاب تخت خواب مناسب برای دکوراسیون اتاق


13- اختصاص دادن فضای مابین کمد به دکور :

شما می توانید فضای مابین کمد های اتاق را به قسمت دکوری اختصاص دهید. این دکور نه تنها کاربردی بوده و مکانی برای قرار گرفتن وسایل می باشد ، بلکه موجب می شود کمد های پیوسته و یکدست نیز از حالت یکنواخت خود خارج شوند.

طراحی داخلی اتاق مستر

14- کمد های بدون درب :

بعضی از کمد ها نیز بدون درب ساخته می شوند و تمام وسایل داخل آن ها به راحتی قابل دیدن می باشند. اما استفاده از این کمد ها تنها به افرادی توصیه می شود که ذاتا مرتب هستند.

طراحی داخلی اتاق مستر

15- فضای تعویض لباس : 

پلان برخی از اتاق ها به گونه ایی می باشد که امکان اختصاص دادن قسمتی از اتاق به فضایی تعویض لباس امکان پذیر می باشد. که اخیرا در خانه های مدرن امروزی این امکان وجود دارد. در این فضا چند کمد سرتاسری قرار داده می شود و فضای منحصر به فردی برای انتخاب ، تعویض و آویختن لباس محسوب می شود. در صورت داشتن چنین فضایی در اتاق خواب مستر خود دیگر نیازی به استفاده از کمد ها و دراور های متعدد نمی باشد و مطمئن باشید که فضای اتاق دیگر آشفته و بی نظم نخواهد بود.

دکوراسیون اتاق مستر

16- تلویزیون های دیواری :

در صورتی که علاقمند به داشتن تلویزیون در اتاق خواب مستر خود هستید ، توصیه می شود از قبل برای فضای آن برنامه ریزی کنید. بهترین انتخاب برای داشتن تلویزیون در اتاق مستر استفاده از تلویزیون های دیواری می باشد.

دکوراسیون اتاق مستر

17- جای دادن تلویزیون در پارتیشن :

جای گرفتن تلویزیون ها در داخل پارتیشن ها با ظرافت بسیار بالایی صورت می گیرد که تشخیص آن ها نیازمند دقت بسیار بالایی می باشد. در صورت تمایل می توانید یک شومینه بسیار کوچک را نیز در داخل پارتیشن تعبیه کنید.

دکوراسیون اتاق مستر

18- تعبیه تلویزیون در میان یک صفحه پارتیشن گردان : 

یکی دیگر از ایده های خلاقانه طراحی مستر تعبیه تلویزیون در میان یک صفحه پارتیشن گردان است. با این ایده تنها با با کمی چرخش می توان از زوایای مختلف به تماشای تلویزیون نشست. این ایده مناسب اتاق خواب های بزرگی می باشد که دارای دو قسمت مجزا در دو طرف خود هستند.

دکوراسیون اتاق مستر

19- پارتیشن های شیشه ایی : 

در صورت داشتن اتاق خواب بزرگ می توانید ابا استفاده ز پارتیشن های شیشه ایی گوشه ایی از اتاق را به یک فضای کوچک تر اختصاص دهید.

دکوراسیون اتاق مستر

20- فرش : 

استفاده از فرش در دکوراسیون موجب ایجاد فضایی گرم و خصوصی خواهد شد. با قرار دادن یک میز و صندلی نشیمن کوچکی را در اتاق مستر خود ایجاد کنید. تا در هنگام سپری نمودن زمان در اتاق فضای راحتی را در اختیار داشته باشید.

اصول طراحی اتاق مستر

21- تعبیه شلف و قفسه دیواری :

اگر علاقه بسیاری به فیلم و کتاب دارید ، بهترین انتخاب برای شما تعبیه شلف و قفسه دیواری می باشد. در صورت داشتن تلویزیون و فضای مخصوص مطالعه در اتاق مستر ، حتما به یک شلف برای نگهداری کتاب ها و فیلم ها نیاز خواهید داشت. شما می توانید این شلف را به صورت سفارشی طراحی و اجرا نمایید.

اصول طراحی اتاق مستر

22- تعریف یک فضای نشیمن : 

در صورت عدم وجود تراس در اتاق خواب ، از داشتن یک فضای نشیمن در هوای آزاد محروم شده اید. اما نگران نباشید زیرا می توانید یک فضای نشیمن را در عمق دیوار پنجره ایجاد کنید. از نشستن در پای پنجره و مشاهده منظره بیرون لذت ببرید.

اصول طراحی اتاق مستر

23- میز آرایش :

یکی دیگر از ایده های طراحی اتاق خواب مستر ، میز آرایش می باشد که وجود آن در اتاق مستر ضرورت دارد.

اصول طراحی اتاق مستر

24- تناسب رنگ :

یکی از اصول همیشگی طراحی اتاق خواب مستر ، تناسب رنگ می باشد که بایستی حتما به آن توجه شود. به این معنا که رنگ پرده ، روتختی ، کاغذ دیواری و حتی فرش اتاق باید با یک دیگر همخوانی و مطابقت داشته باشند.

اصول طراحی اتاق مستر


این مطلب را هم ببینید :

دانلود Digital Film Tools Rays – پلاگین ایجاد افکت پرتو نور برای فتوشاپ