طراحی داخلی خانه سالمندان با حباب های رنگی

خانه سالمندان Shinjuen در نزدیکی شهر توکیو، ژاپن قرار گرفته و به منظور ارائه خدمات مراقبتی پرستاری برای افراد سالمند طراحی و ساخته شده است. کانسپت اصلی طراحی این پروژه ارائه محیطی راحت برای سالمندان، به همراه خدمات روزانه با توجه نیاز ها و سبک زندگی آن ها و به جهت پشتیبانی از افراد جامعه می باشد.

خانه سالمندان

تیم معماران در بازسازی سالن اصلی و کافه تریا خانه سالمندان حباب های رنگی را طراحی نموده اند. که خلق یک فضای گرم و دوستانه برای سالمندان و خانواده هایشان هدف اصلی طراحی این حباب ها بوده است. حباب های رنگی موجود در سالن در قسمت بالای صندلی ها و روی سقف به حالت معلق آویزان شده است. این حباب های رنگارنگ در کنار مبلمان سبز رنگ فضا، حباب های صابونی را تداعی می کند که مربوط به بازی های دوران کودکی روی چمن های سبز پارک ها می باشد.

خانه سالمندان

این حباب های رنگی در 15 رنگ متفاوت طراحی شده اند که تم رنگی را به فضا اضافه نموده است. این حبای های رنگارنگ حس دعوت کنندگی، شادابی و پویایی را به فضا بخشیده است.

خانه سالمندان

با وجود این که کاربران یا ملاقات کنندگان در داخل این فضا نمی توانند ماهیت طبیعت سبز، آسمان و باد روان را احساس نمایند، ولی هدف تیم معماران از این طرح، فراموش کردن زمان و لذت بردن از زمان حال برای سالمندان بوده است. و سعی شده تا با خلق یک محیط صمیمی، راحت و دوستانه، سالمندان بتوانند زمانی مطلوبی را برای خواندن کتاب، قهوه خوردن سپری نمایند. و در فضایی شاد به تعامل با یک دیگر بپردازند.


حتما ببینید : طراحی 5 نمونه آپارتمان مدرن کوچک با تلفیقی از سبک آسیایی و اسکاندیناوی


سایر تصاویر طراحی داخلی خانه سالمندان با حباب های رنگی

خانه سالمندان

طراحی داخلی خانه سالمندان

طراحی داخلی خانه سالمندان

طراحی داخلی خانه سالمندان

طراحی داخلی خانه سالمندان

دکوراسیون خانه سالمندان

دکوراسیون خانه سالمندان

دکوراسیون فضای خدماتی

دکوراسیون فضای خدماتی

منبع : archilovers

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مجموعه کامل مدل سه بعدی فرنیچر چوبی

دانلود عکس png درخت – آبجکت پست پروداکشن