ابعاد مناسب فرش در دکوراسیون

انتخاب کف پوش مناسب در دکوراسیون باعث ایجاد احساس راحتی بیشتر در راه رفتن در فضا می شود. هم چنین با افزودن رنگ به دکوراسیون گرما می بخشد. در ادامه این مطلب با نکات و ترفند های انتخاب ابعاد مناسب فرش در دکوراسیون آشنا خواهید شد. در حقیقت فرش بایستی نه خیلی بزرگ باشد و نه خیلی کوچک. انتخاب فرش مناسب به ابعاد فضا و مبلمان بستگی دارد.

ابعاد مناسب فرش

برای انتخاب ابعاد مناسب فرش در دکوراسیون بایستی به نکات ارائه شده در ادامه مطلب توجه کنید.

1- استفاده از فرش یا قالیچه با ابعاد خیلی کوچک :

برای انتخاب فرش از “آزمون مبلمان” برای تعیین ابعاد مناسب فرش در دکوراسیون اتاق استفاده کنید. تمامی پایه های مبلمان بایستی به راحتی روی فرش قرار گیرد. در غیر این صورت فرش کوچکی را انتخاب کرده اید. در صورتی که از قبل قالیچه ایی داشته اید که قصد استفاده از آن را در منزل دارید. بایستی فرش به گونه ایی قرار داده شود که به هنگام نشستن روی مبل تمام پاهای شما روی فرش قرار گیرد. یکی دیگر از شیوه های استفاده از فرش کوچک در دکوراسیون این است که تمام وسایل را از فرش بیرون بیاورید و تنها میز را در مرکز فرش قرار دهید.

ابعاد مناسب فرش

2- استفاده از فرش یا قالیچه با ابعاد خیلی بزرگ :

نباید در دکوراسیون منزل از فرش هایی با ابعاد خیلی بزرگ استفاده نمود. زیرا موجب بر هم زدن تعادل بصری با سایر اجزای دکوراسیون می شود. هم چنین استفاده از فرش با ابعاد خیلی بزرگ موجب می شود بیش از حد ممکن از فضای مبلمان خارج شود در نتیجه یا دیوار را لمس می کند و یا روی دیوار تا می خورد.

ابعاد مناسب فرش


حتما ببینید : ۹ راهکار ساده و کم‌ هزینه استفاده از فضای پرت خانه


3- استفاده از فرش یا قالیچه با ابعاد مناسب :

یکی از بهترین ترفند ها برای انتخاب ابعاد مناسب فرش در دکوراسیون این است که اطمینان حاصل کنید تمام صندلی ها و دیگر مبلمان ها بر روی فرش قرار گرفته اند. سپس مطمئن شوید لبه فرش حدود ۲۰ الی۳۰ سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد. برای این منظور بایستی پیش از رفتن به خرید برای فرش و قالیچه ، حتما اتاق را اندازه گیری کرده و مبلمان را با چیدمان دلخواه در نظر بگیرید.

ابعاد مناسب فرش

فرش قسمت غدا خوری :

بایستی فرش اتاق غذا خوری به گونه ایی انتخاب شود که تمام پایه های صندلی بر روی آن قرار گیرند. تا به هنگام بیرون کشیدن صندلی ها ، از لبه فرش بیرون نزنند. به منظور ایجاد نگاهی هماهنگ و یکپارچه و پوشش دهی کافی بایستی شکل فرش بر اساس شکل میز غذا خوری انتخاب شود.

فرش اتاق خواب :

فرش اتاق خواب بایستی به گونه ایی باشد که تمام مبلمان در اتاق را پوشش ندهد. زیرا تخت خواب عنصر اصلی دکوراسیون محسوب می شود. به همین علت بایستی فرشی را برای اتاق خواب انتخاب کنید که دو طرف تخت، میز های پاتختی روی فرش قرار گیرد یا تنها دو سوم پایین تخت روی فرش قرار بگیرد. برای هر دو گزینه ، یک مقدار مساوی از فرش باید در هر طرف تخت قرار بگیرد.

منبع : bhg

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید :

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ