طراحی شیر آب ساده و لوکس

گروه معماری Bjarke Ingels) BIG) شیر آب ساده و لوکس را طراحی نموده اند. Bjarke Ingels نخستین همکاری خود را با شرکت کالیستا (kalista) در زمینه صنعت داخلی خانه با تولید مجموعه ایی از محصولات لوکس آشپزخانه و سرویس بهداشتی آغاز نمود. در این شیر آب های هرمی تازه ساخته شده، خطوط پیوسته ایی از آب جاری مشاهده می شود.

شیر آب ساده

این تجهیزات آبی، جلوه ایی از پیوند مهندسی مدرن با اصول غنی طراحی کلاسیک قرون وسطی در دانمارک می باشند. Bjarke lngels در رابطه با طراحی این شیر آب ساده این گونه اظهار داشته است: “عبارت هرمی شکل، تعریفی از هندسه لوله هایی است که آب از طریق آن ها روی دست و بدن شما جریان خواهد یافت. ما این قطعات را به شکلی کاملا ساده ولی با خصوصیات و ویژگی های خاص تولید نموده ایم. به گونه ایی که هیچ قطعه اضافی یا پیچیدگی خاصی در آن ها دیده نمی شود.”

شیر آب ساده

1- شیر آب با طرح مخروطی – استوانه ایی :

مدیر ارشد کمپانی Kalista در رابطه با طراحی این شیر آب ساده و لوکس این گونه اظهار داشته است:”این محصول فرآیند بسیار متفکرانه ایی بود که کمک بسیاری به بهبود زندگی پیرامون ما می کند به همین علت این پروژه را انتخاب نمودیم. Bjarke lngels این محصول را به شکل کامل در اختیار ما قرار داد. تمام شیر آب هایی که مشاهده می کنید، سه تکه هستند و در هیچ یک از آن ها پایه یا سرپوش وجود ندارد.

Bjarke lngels نیز در این رابطه اظهار داشته است:”کمپانی Kalista از ما خواستار طراحی خلاقانه بود و در نهایت خواهان زیبایی و کیفیت بود.

 شیر آب با طرح مخروطی – استوانه ایی


حتما ببینید : ایده های طراحی 30 مدل میز جلو مبلی


2- شیر آب با یک خم نود درجه :

طرح مخروطی، توسط طراحی مخروطی به سیلندر تعریف شده است که تقسیم کردن نوع اتصال شیر معمولی به اجزای اصلی آن است. به طور عمده این ویژگی مشخصات منحصر به فردی دارد که دارای یک خمش 90 درجه ایی منحصر به فرد و با دستگیره های اهرمی شکل می باشد.دهانه لوله با سطح شیر، هم تراز هستند. و به علاوه یک نگه دارنده دستمال توالت هوشمندی دارد که از طریق یک قفل مغناطیسی رول دستمال توالت به راحتی باز و بسته می شود.محصولات هرمی BIG شامل 14 قطعه هستند که شامل سه روکش متفاوت هستند :

  1. کروم
  2. نیکل براق
  3. نقره ایی نیکل

شیر آب با یک خم نود درجه

طراحی شیر آب ساده و لوکس

طراحی شیر آب ساده و لوکس

منبع : designboom

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

پاورپوینت برنامه فیزیکی فرهنگسرا

تصاویر HDRI با کیفیت از محیط های گوناگون